TAKSYFOLINA WZMACNIA KAPILARY

CO TO SĄ KAPILARY?

Naczynie włosowate, kapilara, włośniczka – cienkościenne naczynie krwionośne lub chłonne oplatające tkankę, zbudowane ze śródbłonka, mające średnicę od 7 do 15 μm. Powstawanie naczyń włosowatych to angiogeneza. W tekście poniżej znajdziesz wskazówki jak taksyfolina (najsilniejszy antyoksydant ) wzmacnia kapilary. I jakie to ma dla nich znaczenie?

Naczynia włosowate docierają do niemal każdej komórki ciała. Ich zadaniem jest wymiana (pod wpływem ciśnienia) gazów, składników pokarmowych, zbędnych produktów przemiany materii, hormonów i witamin między krwią a tkanką

Pęknięcie naczynia włosowatego nie ma większego znaczenia dla organizmu, chyba że dotyczy ono ważnych narządów (mózgu i naczyń wieńcowych serca). W tekście poniżej znajdziesz wskazówki jak taksyfolina (najsilniejszy antyoksydant ) wzmacnia kapilary. I jakie to ma dla nich znaczenie?

NASTĘPSTWA USZKODZONYCH KAPILARÓW

Miażdżyca stanowi poważny problem rozwiniętych społeczeństw, w których co druga osoba umiera wskutek zawału serca lub udaru wywołanego przez nagłe zahamowanie przepływu krwi w naczyniach, zwężonych w wyniku zgrubień  błony wewnętrznej naczyń krwionośnych. Występują trzy typy takich zgrubień. Okluzje tłuszczowe- nieco wystające do wewnątrz naczynia podłużne, żółte obszary, z których powstają blaszki miażdżycowe- owalne, białe, silniej wystające struktury o średnicy około 1 cm, które mogą zatykać światło naczynia.Przy zaburzeniach kapilarnego krwiobiegu w rezultacie tlenowej niewydolności, komórka dusi się i głoduje, co doprowadza do choroby i niszczenia komórek. Zawał czy udar następuje wtedy, gdy blaszka miażdżycowa zupełnie zamknie przepływ krwi przez naczynie (zwykle wskutek utworzenia się na blaszce skrzepu) odcinając dopływ krwi do serca czy mózgu.

Współczesna koncepcja mechanizmu powstawania złogów miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, powstała w wyniku intensywnych badań ostatniego dziesięciolecia, zakłada, że blaszki miażdżycowe tworzone są przez komórki wypełnione lipidami przejętymi od uszkodzonych przez reaktywne formy tlenu lipoprotein osocza krwi.

Aktywność kapilarno- ochronna taksyfoliny

Przeciwdziała niszczeniu błon komórkowych, tkankowych, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i kapilar. Stymuluje odbudowę i udrażnia naczynia włosowate, wzmacnia przepływ krwi, ponieważ komórki rozpoczynają etap odnowy.
Taksyfolina ma za zadanie nie dopuścić do kolejnego zawału poprzez ochronę całej sieci maleńkich naczyń krwionośnych.
Jako ciekawostkę mogę podać, że łączna długość wszystkich naczyń krwionośnych u dorosłego człowieka to ponad 160 tys. km! To czterokrotnie więcej niż długość równika. U dziecka – niemal 100 tys. km. A zatem organizm codziennie podejmuje walkę z reaktywnymi formami tlenu które powodują niszczenie  tak ogromnej ilości kapilar.

 

Może Cię zainteresować:

Arytmia

Zawału serca można uniknąć

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Naczynie_w%C5%82osowate

Taksyfolina (dihydrokwercytyna) – wiki

taxifolin

Skąd się wzięło moje zainteresowanie Taksyfoliną?

Wiele osób z mojego środowiska często pytało mnie o różne kwestie dotyczące tego związku. Materiałów zebrało się sporo, głównie w języku angielskim.  Pomyślałem, że jeśli będą  leżeć w szufladzie i na dysku to nikt nie będzie mógł z tej wiedzy skorzystać. To właśnie te osoby podsunęły mi pomysł żeby usystematyzować zagadnienia związane z tą substancją i poprowadzić bloga.

A historia rozpoczęła się tak…

Pierwszy raz spotkałem się z tą substancją w 2009 roku.
Kilka lat temu mój Przyjaciel wyjechał z Polski za pracą do Rosji. Tułał się od Petersburga przez Moskwę dalej w kierunku Syberii. Bardzo dużo podróżował samolotami, pociągiem i samochodem pokonując miesięcznie kilka tysięcy kilometrów! Zmiany czasu, pęd i „szybkie życie”(spał po 5-6h na dobę) zapoczątkowały stany chorobowe. Mężczyzna, w kwiecie wieku, robiący karierę i chory….?! Pewnego dnia, (wolnego od pracy, tylko dlatego że było to święto narodowe!) poczuł się źle, odczuwał niepokój, zimno i przeszywający ból w klatce piersiowej. Jak się później okazało był to stan przedzawałowy. Lekarz zalecił odpoczynek, mniej stresu i umiarkowany ruch w postaci spacerów. No tak ale trzeba pracować, rodzina na utrzymaniu, co robić? Rozpoczął swoje poszukiwania nad przywróceniem równowagi w swoim ciele i życiu. Trafił do niejakiego Andronija- miejscowego „Omnibusa medycyny tradycyjnej” który zainteresował go tajemniczą substancją o nazwie taksyfolina.

Stosowanie taksyfoliny

Rozpoczął jej przyjmowanie. Początkowo efekty nie były widoczne, ale Andronij zapewniał, że za jakiś czas je zauważy – i nie mylił się. Podczas wizyty kontrolnej u lekarza kardiologa okazało się że wyniki poprawiły się, w szczególności zmniejszył się poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz zmniejszyło się nadciśnienie. Efektem całej kuracji było wzmocnienie naczyń krwionośnych i kapilar.
Podczas wizyty w Polsce podarował mi w prezencie fiolkę z 60 kapsułkami -żebym spróbował (od dawna miałem problem z wrzodami żołądka. Było to na tyle uciążliwe, że nieświadomie podczas rozmów telefonicznych wielokrotnie mu o nich wspomniałem).
I tak się zaczęła moja przygoda z taksyfoliną.
Od tego czasu nasze rodziny stosują taksyfolinę profilaktycznie jako „orędzie walki” z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do stanów chorobowych w organizmie.
Postanowiłem trochę o tym napisać…zachęcam również innych do podzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami.

Tematy poruszane na tej stronie w kontekście stosowania taksyfoliny (dihydrokwercetyny):
COVID-19
CHOROBY PRZEWLEKŁE:

Zakrzepica i zator

Nadciśnienie

Miażdżyca i wzmocnienie naczyń włosowatych

Cukrzyca i grzybica

Retinopatia cukrzycowa

Cukrzyca prowadzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych

Co lepiej obniży cholesterol- statyny?

Zawał serca- widoczny skutek uszkodzenia naczyń krwionośnych

Arytmia serca

Zapobieganie starzeniu się organizmu

Uszkodzenia kory mózgowej w wynikające z niedokrwienia mózgu

Borelioza, jak można wspomóc podstawową terapię?

Odporność i jej znaczenie dla organizmu

Grypa i przeziębienie i wpływ taksyfoliny

Zwyrodnienie stawów

Stwardnienie rozsiane

Choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane

Detoks dla wątroby

DLA SPORTOWCÓW:

Wolne rodniki a sport,dlaczego ich wpływ jest tak istotny podczas wysiłku fizycznego i regeneracji

Taksyfolina dla sportowców cz.1

Taksyfolina dla sportowców cz.2

NOWOTWORY:

Nowotwór jelita

Nowotwór prostaty (stercza)

Nowotwór piersi

Nowotwór macicy

Radioprotekcyjne właściwości taksyfoliny

BADANIA:

Badania moczu- wyniki i wartości

Wskaźniki czynności serca

Poziom żelaza

Wykaz badań dla 30,40,50 i 60 latków (podstawowe i rozszerzone)

JAKOŚĆ I CZYSTOŚĆ:

Dihydrokwercetyna (taksyfolina) jako środek profilaktyczny

Jakość i czystość taksyfoliny

Gdzie znajdę taksyfolinę?